| Mlauram a întrebat:

Am o imprimanta HP F380. I-am cumpărat cartuse noi acum 1 luna dar nu originale, am luat 21xl și 22xl..de atunci am imprimanta doar alb negru. Azi când am vrut sa imprimanta color nu îmi imprima culoare galben, am scos cartușul am udat un șervețel, am șters cartușul etc... pe șervețel îmi arată dungile roșu și albastru. fără galben.îl las mai mult timp liniștit începe sa arate toate 3 dungile..imprim un cerc mic galben îmi scoate prima dată, a doua oară dacă încerc iar numai merge galben. nu reușesc pe Windows 7 sa vad cât am nivelul cartuselor..sa fie o problemă cu acest cartus sau culoare galbenă este uscată sau terminată deși color nu am scos pana acum. Când am pus cartușele la print test a fost totul ok acum o lună. Sa cumpăr să încerc să reumplere cartușul sau trebuie schimbat?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Aud din ce in ce mai des despre aceste incompatibilitati si explicatiile angajatilor HP sunt : ca trebuiesc cumparate numai cartuse ORIGINALE, fiindca cele ieftine de pe piata nu sunt compatibile cu printerele HP.

| adryang78 a răspuns:

S-a uscat. Chiar dacă nu ai nevoie să listezi ceva, la imprimantele cu cerneală este indicat să dai o pagină de test o dată pe săptămână, altfel se usucă.