| KassyKassy a întrebat:

Am cumpărat de câteva zile un aspirator vertical, cu fir, fără sac, putere de 600 wați, filtru Hepa, cu recenzii bune.
Aspiră bine, dar încă de la prima utilizare după câteva secunde s-a încins motorul destul de mult.
Azi ii pusei accesoriul acela lung și aspirai doar câteva scame și câteva fire de păr de pe canapea si tot se încinse. Filtrul Hepa l-am scuturat si periat de fiecare dată.
Nu stiu dacă așa se încinge în mod normal un aspirator vertical sau doar acesta achiziționat de mine.
Voi ce credeți, cei care vă pricepeți la electrocasnice sau cei care aveți modele de aspiratoare asemănătoare?
Mulțumesc.

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Cum adica vertical? Aspiri peretii?