| savumanu25 a întrebat:

Am cumparat o pereche de casti de pe PcGarage http://www.pcgarage.ro/casti/somic/over-head-a500i/
si au un singur jack de 3.5mm si nu stiu cum sa fac sa mearga microfonul (am Windows 7 64 bit).

Răspuns Câştigător
| 28cosmin a răspuns:

Dacă ți-ai luat o pereche de căști care are și microfon ar trebui să îți meargă dacă nu îți merge microfonul înseamnă că ai probleme cu căștile normal când ei o pereche de căști îți merge și microfonul nu este vreo setare ceva la Windows.

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Pai tu te-ai uitat la jack-ul ala cum arata? Tu nu vezi ca are 4 sectiuni? Mufa ta jack mama din placa de sunet are 4 sectiuni?
Nu, asa ca nu te astepta sa mearga! Greu cu stiinta asta...
Le poti folosi la telefon in schimb, pentru ca telefonul are mufa combinata, exact pentru jack-ul tau de la casti!