| yoo23 a întrebat:

Am cumparat un laptop din Germania, cu windows instalat.Problema e ca toate sunt in germana.Cum pot sa il schimb in limba engleza? Multumesc.

Răspuns Câştigător
| DoarImpreuna a răspuns:

Nu poate fi schimbata din setari. Trebuie instalat un Windows XP english patch sau Windows XP romanian patch daca vrei in romana.

6 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Pentru xp (LIPSETUP), vista (lp-ro-ro), win 7(windows6. 1-kb) pentru limba romana, sunt free

| Fredie a răspuns:

Control Panel>Regional settings. Alegi engleza ca limba sistemului si RO pentru setarile din excel sau calendar: adica punctul sa fie delimitator de mii, samd

| larousee a răspuns:

Daca nu merge cum a zis freddie. reinstaleaza`l

| Xpert a răspuns:

Downloadezi o interfata in limba romana de pe net -- o instalezi si apoi va fi totul in romana --daca nu reinstaleaza windowsul --bafta!

| andreilucian2010 a răspuns:

Control Panel>Regional settings. Alegi engleza ca limba sist

| 6cai a răspuns:

Pai daca windowsul este in germana cum il poti tu face in engleza? Answer: Cumperi un windows in engleza si-l instalezi. Adevarul e ca e si greu sa-ti treaca asa ceva prin minte, sau probabil ideea ta era sa-l duci la service sau sa-ti cumperi altul.