| RobertViorel a întrebat:

Am cumpărat un monitor de 144 de herți dar aceștia pot fi folosiți doar daca il bag in mufa DVI si aceasta imi creează probleme cu cel de-al doilea monitor. Întrebarea mea este daca imi iau un adaptor ce trece de la DVI la HDMI pot folosi cei 144 de herti in cazul acesta? Mulțumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Încerci și vezi. Am pățit eu să mi se vadă foarte prost cu un adaptor de 49 de lei VGA la HDMI, deci în primă instanță n-aș recomanda adaptoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu cred ca poti folosii doua monitoare in acelasi timp indiferent ce adaptoare îi pui, de ce nu il folosesti pe acesta pe care l ai cumparat? La ce ai nevoie de două monitoare? Suprasoliciti unitatea si placa video, plus ca va costa curentul consumi curent cu 2 monitoare.

Răspuns utilizator avertizat