| anonim_4396 a întrebat:

Salut, intrebarea mea este:
Daca asi pune monitorul de la calculator pe post de Televizor printr-o mufa vga cu adaptor la HDMI si hdmi-ul in recerver-ul de la Orange merge?

Multumesc anticipat, funda!

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca monitorul tau poate fi conectat ca TV la receiver-ul nostru, atunci acesta functioneaza. Insa, trebuie sa tii cont de faptul ca functionalitatea este influentata si de compatibilitatea monitorului tau cu dispozitivul nostru.

O zi buna,
Orange helper

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Numai daca monitorul are tuner tv, altfel nu.

| danutzu96 a răspuns:

DA! Semnalul din receiver poate fi redat si de un monitor. Nu este nevoie de tuner tv! Toata treaba o face receiverul, monitorul/televizorul face doar partea de afisare si redare a sunetului.