| AndreiAndrei1999 a întrebat:

Am cumparat un pc nou pe piese. Il am cam de o saptamana, aproape 2. Si de la un timp, mai exact de azi, cand sunt intr-un joc gem Doom imi duce jocu 60-70 fps, joc cam 15 minute si scade la 12 fps iar dupa vreo 10 secunde de la 12 fps creste la 30-40, nu la 60 cat aveam de fapt si nu mai pot sa fac sa creasca la loc doar daca dau restart la pc si dupa ce dau restart si intru iar face asa. Si nu doar pe Doom... pe Smite am 120-150 fps, scade la 20 si dupa mai creste doar pana la 60-70 fps. Daca imi puteti spune care poate fi problema... de la praf nu are cum pentru ca in o sapt nu avea cum sa se adune praf si in plus in weekendu asta l-am si curatat.

4 răspunsuri:
| Niklauss a răspuns:

Probabil folosesti programe dau pagini de internet care îngreunează performanta jocului.

Daca nu esti multumit de performanta care o ai acum ai putea sa iti pui medium sau low setările jocului.

| HulkXBURN a răspuns:

Joaca sa:mp pe x-burn mane. Intra pe forum.x-burn.ro

| AndreiAndrei1999 explică (pentru Niklauss):

Pai nu e de la setari ca sunt pe medium sau low, pentru ca pana azi tot asa jucam cu setarile, nu am schimbat nimic... si daca ar fi fost de la setari zic eu ca ar trebui sa fie tot acelasi fps. Nu sa fie 60 si dupa cateva minute de joc sa scada la 12 si dupa creste iar la 30. Si nu aveam nimic pornit, doar jocul si atat.

| CPAElites a răspuns:

Spune configuratia PC-ului.
Ce Cooler ai la procesor? Aftermarket?