| aviatorul222 a întrebat:

Deci am o problema cu Pc-ul.
Mi se da restart la el incontinuu.
Toti imi zic ca e de la praf sau din cauza procesorului ca e fierbinte, dar l-am curatat l-am lasat o zi intreaga, dar cand intru stau putin si se da restart.
Care e problema?

4 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

Instaleaza aida64 si vezi ce temperatura au componentele din pc. Daca se incinge procesorul, schimba pasta dintre cooler si procesor sau schimba coolerul.

| hunterpainting a răspuns:

Ai dat prea putine detalii ca sa ne dam seama care e problema.
daca era de la procesor nu se aprindea deci e posibil sa fie de la windows problema

| aviatorul222 explică (pentru hunterpainting):

Pai inca un detaliu ar fi acela ca nu imi merge nici un joc pe el de vreo 4 luni incoace...crezi ca e de la placa video?

| AndreiDr a răspuns:

Incearca alt windows, poate s-a alterat windowsul si de aia. apare cumva un ecran albastru inainte de restart?
Temperatura n-are ce sa faca...