| MRC96 a întrebat:

Am cumparat un tv Samsung 101 cm 4k/HDR si vreau sa il conectez la pc sa ma uit la filme 4k de pe pc pe TV dar imi trebuie un cablu hdmi 2.0 imi puteti recomanda un cablu foarte bun sa vad filmul in 4k/HDR 60 Hz.
Am un cablu hdmi 1.4 si cand ma uit la un film 4k pe tv culorile se vad sterse oamenii au pielea alba parca sunt zombalai, de aceea am nevoie de un hdmi 2.0 foarte bun de calitate superioara

5 răspunsuri:
| Knu a răspuns:

Mergi la un Altex/Media Galaxy si intreaba de cablu hdmi care sa suporte format 4k. Sau poti merge chiar tu la raft pentru ca pe majoritatea scrie. Sunt undeva la 30-40-50 de lei.

| Eddz a răspuns:

De acord cu Knu, orice cablu hdmi 2.0 face acelasi lucru. Depinde doar de cat vrei sa dai pe el, dar nu conteaza brandul si ajung undeva la 30-40 de lei

| BostanDaniel1974 a răspuns:

Da e hdmi are capetele aurii

Bula
| Bula a răspuns:

Cauta cablu care are cate o "nuca" (filtru) pe cablu pe ambele capete, in apropierea mufelor, respectiv mufele aurite.
Sunt mai scumpe, dar sunt facute expres pentru a elimina reflexiile de semnal pe cablu, care cauzeaza deplasarea contururilor pe imagine.