| RaVuL a întrebat:

Am cumparat un Windows Licentiat dar este in germana. Cum pot sa il schimb in romana sau engleza?
Am descarcat de la microsoft dar zice ca pachetul se instaleaza doar pe windows English
Ce pot sa fac?

4 răspunsuri:
| itsoft a răspuns:

Nu ai ce sa-i faci asa este el in limba germana nu il poti schimba complet in romana sau engleza

| nutepriveste21 a răspuns:

Incearca sa descarci si sa instalezi mai intai pachetul in engleza si dupa aceia incerci in romana.

| Floris83 a răspuns:

Când îl instalezi, lasă-l așa cum e recomadat din setările lui, adică instalează-l în germană- la prima ferestruică de sus, că oricum nu găsești decît asta; a doua ferestruică de jos e pentru limba de scris, și mai pe urmă sau tot acolo e și ora după fusul orar unde ești, dar astea le faci și pe urmă!
După ce s-a instalat, din cîte știu eu, dacă al tău e window ultimate, atunci cînd îi dai check for updates, (nu știu cît știi tu germană, pentru mine e egală cu chineza) găsești acolo și optional updates, care include și o sumedenie de limbi, inclusiv româna, o bifezi și după ce se downloadează și instalează, faci restart computer.
În majoritate va fi română, dar nu in totalitate, asta ca limbă de sistem, nu mai zic de programe care, sigur nu-s românești, unele însă au și română: vlc, image burning, daemon tools, etc.
Dacă însă nu e ultimate, ci oricare altul, nu are în el așa ceva, chiar dacă-i faci update și e original, am auzit că se ia de pe net o interfață pentru limba română cum era pentru xp, dar eu n-am probat; e bine să te înveți și tu puțin cu engleza, vei avea nevoie in viață. Dacă folosești mozila ca browser, poți să-l descarci direct în limba română, mess 11 iar are română, ș. a.m.d. Poate te descurci tu cumva cu ce ți-am spus, succes și curaj!