| xIuliaNNN a întrebat:

Am descarcat skype si imi aparea eroare :"Failed to get proc address fort GetLogicalProcessorInformation (KERNEL32.dll)"

Va rog sa ma ajutati!

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Ce sistem de operare ai? Skype nu suporta decat de la Xp SP3 in sus (Vista, Windows7, Win8, etc). Daca ai Xp SP2, va trebui sa treci pe SP3 ca sa poti folosi Skype.

| xIuliaNNN explică (pentru dannyel86):

Am ws xp normal!

| dannyel86 a răspuns (pentru xIuliaNNN):

Da click dreapta pe My Computer si alege "Properties". In fereastra care apare ti se mentioneaza ce vesiune Xp ai: Home Edition, Professional, Service Pack 2, Service Pack 3. Daca nu e Service Pack 3, atunci nu poti instala Skype, dar poti pune update pentru SP3, pe care il gasesti mai jos:
http://www.softwarepatch.com/......wnload.php

Cat timp dureaza instalarea, nu deschizi niciun program si nici nu opresti update-ul, pentru ca apar erori grave in Windows.
Daca nu te pricepi, apeleaza la cineva care are cunostinte IT, pentru a avea SP3 si pentru a putea folosi Skype.