| Myr3ll1994 a întrebat:

Am descarcat un film dar el are introdus in el o subtitrare in franceza, iar eu am bagat o subtitrare in romana si acum scrie si in romana si in franaceza. Cum pot sa scap de subtitrare in limba franceaza si sa ramana doar romana?

4 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Daca e editata in film nu ai cum daca o ai ca fisier separat de srt, sub s. a pur si simplu sterge fisierul

| AdiSR a răspuns:

Dacă e deja imprimată pe film, nu ai ce să îi faci. Eventual să măreşti foltul la subtitrarea în română şi să schimbi culoarea în roşu să poţi deosebi subtitrările.

| cornculapte a răspuns:

Nu poti, pentru ca asa este facuta imaginea, cu subtitrare. Poti sa faci insa in felul urmator: in BSPlayer dai click dreapta -> Subtitles -> Primary -> Subtitle properties -> Transparent. Asta dupa ce ai bagat subtitrarea ta, cea in romana. Apoi dai din nou click dreapta -> Subtitles -> Primary -> Subtitle properties -> Custom position si pozitionezi subtitrarea ta peste subtitrarea in franceza. Debifand optiunea "Transparent" de care iti vorbeam mai sus, ai ales un fond opac pentru subtitrarea ta, astfel ca daca o pozitionezi peste cea in franceza, o vei acoperi si se va vedea doar a ta.
Sper sa reusesti. Bafta.

| Cristian_Cristian_1980_Dwr3 a răspuns:

Cu ce program descari filmele de pe Youtube cu subtitrearea lipita pe ele ca nu nu stiu ce ce s le descarc am incercat cu Youtube downloader sau wondershare video convertor si nu ia cu titrarea lipita il ia far subtitrare