| eddy2012 a întrebat:

Am descarcat un windows, si doresc sa il instalez, ce trebuie sa fac? il pun cu NERO pe un CD, cu data disc, si apoi poate singur boota de pe CD dupa ce schimb din BIOS? sau trebuie sa mai fac si altceva? in plus... raspunsul cel mai convingator primeste funda.

Răspuns Câştigător
| Dannyjj a răspuns:

-Deschizi Nero,
-te duci la Backup,
-apoi click pe "burn image to disc",
http://johnbokma.com/......o-disc.png
-alegi imaginea windowsului(pe care l-ai descărcat),
-iar ca să nu ai probleme de genul: „nu mai citește cd-ul", setează viteza cea mai mica de ardere a fișierelor pe cd, viteză de 2X, 4X, sau 8X apoi click "Burn".

1 răspuns:
| onlyforme a răspuns:

Daca e in format iso doar trebuie sa il butezi cu nero atata tot... Funda xD?