| Fintoiu_Alberto_1997 a întrebat:

Am desfăcut la un transformator, secundarul și am lăsat decât primarul... în locul la secundar am pus o sârmă înfăsurată în jurul miezului, dacă bag 220 pe la ieșirea de 12v ce se întâmplă? Am vrut să merg pe principiul aparatului de sudură din transformator de microunde...

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Ajungi material de stirile de ora 5.

| Irinelp a răspuns:

Dacă un transformator a fost făcut cum a fost făcut există un motiv anume, nu ar trebui făcut nici o improvizație, știu că în România se obisnesc mulți cu improvizațiile dar acestea sunt foarte periculoase.

| Cismi a răspuns (pentru Wr3nch):

Aprob laughing

| badpanda a răspuns:

Oare ce se intampla daca alimentezi cu o tensiune de 20 de ori mai mare?
Cica natura isi repara singura greselile.
Daca nu mai vedem postari noi de la tine o sa intelegem.

| darrio2007 a răspuns:

Stai cuminte. Nu te băga daca nu te pricepi. Ai sa mori de una si te ingroapa astia de covid.