| goodlik3 a întrebat:

Am desfacut unitatea si am curatat-o, dupa cand am pus totul la loc, am deschis calculatorul, nu se mai aude sunetul. Ceva sfaturi? Si nu, nu e pe mute si are si driver-ele instalate. De la ce ar putea fi?

7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mufele de la placa de sunet le ai deranjat cand l ai curatat de praf, ne atentia.

| Bandit288 a răspuns:

Da restart la pc sa vezi daca merge dupa, alta solutie n-am.

| goodlik3 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Care sunt acele mufe? thinking

| dannyel86 a răspuns:

Verifica boxele si cablurile. Poate le-ai scos din portul audio sau nu le-ai bagat unde trebuie.

| Bandit288 a răspuns:

In spatele la pc sunt trei culori de boxe unde trebuie bagata mufa boxelor. Rosie, Verde, Neagra *asa stiu*. Baga firul boxelor in unitate la culoarea verde si o sa-ti mearga din nou happy

| goodlik3 explică (pentru Bandit288):

Eu am căști, iar portul verde îl am în fața unității, nu-s chiar așa de incompetent, dar mă refer pe placa de bază sau când am desfăcut dacă am scos ceva de la sunet, probabil. Chestiile astea simple cu ' volum/mufă/port ' le știu, nu știu ce aș fi putut face când am desfăcut-o. Alte păreri?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru goodlik3):

O desfaci incă odată si urmăresti firele care sunt mufate, mufele au diverse culori verde roșu negru etc, sunt mufe de plastic astea sunt mici au gaură si pe placa de sunet intră in niste picioruse metalice foarte subtiri, sa nu apesi tare cand le bagi ca daca rupi un piciorus de aclo nu mai ai ce sa faci, il bagi atent usor vezi tine cont de polaritate plus minus.