| con12ro a întrebat:

Am o problema cu PC-ul meu care persista de ceva vreme( cateva luni). Problema este ca din unitate se aude un tiuit de inalta frecventa si am observat ca apare cand calculatorul e mai solicitat sau cand intru in jocuri...Am desfacut unitatea si am observat ca sunetul se aude in zona hard disk-ului, mai exact de la un difuzor de langa el... L-am curatat de praf, tot asa face. Si am vazut ca atunci cand apare tiuitul asta CPU usage e mai mult e 50% si RAM-ul la fel... Pareri? Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

Este de la placutele sau placa RAM depinde cate ai... Incearca sa le fixezi bine probabil a iesit din locul lui sau incearca cu o alta placa ram poate s-a ars! Bafta!

| TnT123 a răspuns:

Poate iti trebuie un hdd nou