| Catta_Cattalina_1996 a întrebat:

Am dezinstalat o chestie, iar acum nu imi mai merg jocurile nici boxele. Ma puteti ajuta? Da funda.

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Chestia aia precis era driverul de sunet de la realtek.
Remediu
Daca ai un Cd cu care vine placa de bază instalează driverul de sunt de acolo. Dacă nu ai așa ceva ar fi o idee să îmi sui ce placă de bază ai la calculator(cam dificilă întrbare pentru o domnișoară dar sper să te descurci). Succes

1 răspuns:
| K0sti a răspuns:

Probabil driverele de sunet! Cauta-le si instaleaza-le! Daca ai cd-ul de la placa de baza, e simplu. Daca nu le iei de pe net de la producatorul placii de baza!