| Marco54 a întrebat:

Am facut o mica aplicatie JAVA in eclipse.Am salvat-o dar acum nu stiu cum sa o mai deschid. Ma poate ajuta cineva?

1 răspuns:
| luxorin a răspuns:

Eclipse de obicei te pune sa alegi la deschidere o locatie in care sa-ti creezi un spatiu de lucru(Workspace); propunerea implicita este un director din "user directory"(de exemplu C:\Documents and Settings\[user]\workspace). In meniul File din Eclipse lista ultimelor fisiere deschise, iar cand deschizi un fisier iti apare in bara de titlu(cea albastra, de sus) calea relativa pe care se gaseste fisierul fata de directorul ales ca workspace location. Bafta.