| mariusflorin90 a întrebat:

Buna ziua tpu...am cateva jocuri java descarcate de pe 'net si nu stiu cum sa le deschid ca sa le joc, care ma poate ajuta sa imi explice cum trebuie sa procedez? :-)

Răspuns Câştigător
| Iulian0000 a răspuns:

Salut!
Dacă vrei sa joci jocuri java (.jar ) pe PC iti trebuie un program :
Kemulator
Cautal pe Google, descarca-l și instaleazăl ( este mic programulwinking )
Fundă please!

7 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Ce jocuri ai?

| mariusflorin90 explică (pentru DjSannan):

Pai is java games si is in format java :-

| DjSannan a răspuns (pentru mariusflorin90):

Pai unde vrei sa le joci pe telefon sau calculator?

| mariusflorin90 explică (pentru DjSannan):

In calculator;-)

| mariusflorin90 explică (pentru DjSannan):

Ma scuzi, acum cateva zile ma uitasem mai bine si erau pentru mobil si eu care credeam ca is pentru pc dar nah...asta este :-D

| DjSannan a răspuns (pentru mariusflorin90):

Ma mira intrebarea ta de aceea am si intrebat ca sunt pentru mobil sau pc

| gabib11 a răspuns:

Instaleaza java JRE java runtime enviroment