| anonim_4396 a întrebat:

Am facut un logo in photoshop. Ceva simplu doar am scris cu font ce mi-am dorit. Backgroundul l-am facut transparent. Literele cu care am scris este alb. Dupa ce am salvat, calculatorul a salvat si backgroundul alb. Deci nu se vede nimic totul este alb. Cum as putea face sa pot salva backgroundul care e transparent in alta culoare? Va rog nu-mi spuneti sa schimb albul de la litere!

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ValentinCN a răspuns:

Corect, trebuie formatul.png
Apropo iata si o lectie cu crearea unui logo: http://lectii-photoshop.com/creaza-ti-un-logo-3d/