| TheEmptyBottle a întrebat:

Am facut un program pentru media aritmetica in pascal, introduc valorile, dau debug, functioneaza.asta cand il deschid din fpc.Dar daca vreau sa il iau din folderul bin si sa il folosesc dupa ce introduc valorile si dau enter se inchide...ce trebuie sa -i fac ca sa functioneze si sa il pot trimite mai departe

Răspuns Câştigător
| MeConstantine a răspuns:

Se inchide ca nu mai are ce sa ruleze, cel mai bine dai si o citire de alta variabila la sf ca sa-ti afiseze rezultatul si sa ramana blocat.

| TheEmptyBottle explică (pentru MeConstantine):

Mersi mult, acum am reusitbig grin scuze pentru rasppunsul intarziat, inca nu stiam chiar nimic atunci cand am pus intrebarea si d-aia nu mi-am dat seama ce trebuie sa faclaughing

1 răspuns: