| Gaina_Iulian_1995 a întrebat:

Am facut un site pe ucoz, este gratuit? nu ma pune la plata sau ceva de genu?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Roibu_1994_T7BK a răspuns:

Salut! Nu nu este cu plata este un subdomeniu pentru ca este denumirea site pe care ai pus-o tu ex www.filmeonline.ucoz.ro
Nu Vei plati nimic!

3 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Nu platesti nimc. E gratis. Scrie doar si la ei

| OnuOnulică a răspuns:

Acest site este gratuit. Nu, nu te pune sa platesti.

| T0T a răspuns:

Este un site gratuit, deci stai fara grija!

uCoz este o platformă de găzduire web gratuită, cu un sistem de administrare al conținutului (CMS) integrat, de tip SaaS (Software ca un serviciu). Modulele CMS-ului uCoz, pot fi folosite în combinație cu un site web, sau separat, ca o platformă de sine stătătoare pentru un Blog, Forum Web etc. uCoz este printre site-urile de top în rândul vorbitorilor de limba rusă, conform ierarhizării făcute de Alexa Internet. Sistemul poate fi folosit atât de utilizatorii începători, fără abilități tehnice în dezvoltarea de pagini web, cât și de cei avansați, cu experiență în web-design.

Pentru început, activitatea de dezvoltare a serviciului s-a desfășurat cu aportul expertizei cumulate a mai multor programatori, pornindu-se de la proiecte anterioare de succes, precum crearea de sondaje online, cărți de oaspeți și a unui script profesional de CMS, denumit (WoCatalog Pro). După aproape un an de dezvoltare, pe 29 Octombrie 2005, a fost lansată versiunea în Rusă a sistemului. În Iunie 2007, varianta în limba Engleză a fost oficial prezentată iar, în August, cea în Germană. Actualmente, uCoz este disponibil și în Spaniolă, Franceză, Ebraică, Arabă, Maghiară, Suedeză, Română, Poloneză, Portugheză și parțial în Letonă, Ucraineană, Georgiană și Azeră. În România, uCoz a fost lansat pe domeniul ".ro" în Iulie 2011.