| RaulGeorge798 a întrebat:

Am gasit pe net un program ce zice ca PC-ul meu suporta si windows pe 64bit. Daca ii adaug windows 7 64 bit, cum va merge pc-ul meu INTEL PENTIUM DUAL-CORE 2. 50Ghz 4GB DDR2, HDD 320GB, si o placa video ca aceasta http://www.emag.ro/......DRLT7MBBM/

Răspuns Câştigător
| Ionait a răspuns:

Fix la fel. Singura diferenta intre x86 si x64 e ca pe 64 de biti (x64 Windows-ul vede mai mult de 3. 47Gb RAM), asta simplistic vorbind. Utilizatorul de rand nu va vedea alta diferenta in afara de memoria RAM. Daca ai mai mult de 3GB RAM e recomandat un sistem de operare pe 64 biti.