| xpoisonxdartx a întrebat:

Am găsit un anunț cu o configurație foarte bună pe olx. Am mai cumpărat de multe ori de pe olx fără probleme însă vreau să cumpăr ceva mai scump de data asta și aș dori câteva păreri despre un anunț. A mai cumpărat cineva calculator pre-ansamblat de pe olx? Aici e linkul la anunț : https://m.olx.ro/......d6Vrj.html

Răspuns Câştigător
| Wr3nch a răspuns:

Pretul e relativ decent dar probabil nu are garantie pe piese. Daca se duce ceva, sau da racirea cu apa fail, poate costa binisor reparatia.

3 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Am luat un mac pro acum cativa ani, gasit tot pe olx, dar am mers sa il ridic, de la Craiova la Târgu Carbunesti... aveam drum si am facut un ocol pentru el. In fine, configurația e buna, pretul e bun si ai si garantie. Placa video si asa peste un an sau doi o schimbi ca apare ceva mai bun daca investesti asemenea sume in pc de gaming stii ce vorbesc. Eu zic ca merita.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu te intalnesti cu vanzatoul sa-l poti rproba, nu cumpara!
Nu m-as baga la asa ceva, ca vanzarea privata nu are garantie si asta afirma ca are piese noi.
Daca tot vrei sa cumperi ceva scump si mai nou, cumpara de la magazin, chiar de-i nou sau erconditionat, macar ai 3-6 luni de garantie si nu te poate pacalii nimeni.

| UserRo10 a răspuns:

La cumparare faci un benchmark de 15-20 min. Imi place configuratia