| anonim_4396 a întrebat:

Am in calculator doua harduri unu de 40 gb (pe care este windows-ul intalat) si inca unu de 80.Azi cand am vrut sa aprind calculatorul imi aparea eroarea "Windows could not start because the following files is missing or corrupt WINDOWS\SYSTEM32\CONFIG\SYSTEM" am scos hardul de 80 gb pentru a conecta cd-romul (pentru a intala windowsul pentru ca nu am destule mufe de alimentare de la sursa) si am vazut ca mergea stiti ce trebuie sa fac pentru al repara fara a reinstala windowsul? (pentru ca nu imi citeste cd-romul cd-urile ) Dau

2 răspunsuri:
| sakki a răspuns:

Cred ca ai inchis calculatorul fortat si ti s-a sters din System32, nu cred ca ai ce sa ii mai faci! doar cu un Cd Rom extern!

| oresvlad a răspuns:

Mie imi intra in windows daca nu am al doilea hard conectat. e ciudat, nu stiu de ce nu merge cu celalalt. Pe ala am doar muzica si jocuri