| Fireheart1996 a întrebat:

Am in calculator un virus trojan si bitdefenderul nu a putut sa-l scoata, am mai dat o scanare profunda si sper sa-l scoata, dar daca nu merge, ce pot face ca sa scap de el?

Răspuns Câştigător
| Ancestralsoul a răspuns:

Incearca sa il stergi manual cand iti localizeaza bitdefender fisierele infestate. Daca nu te lasa(in cele mai multe cazuri)atunci incearca alt antivirus si daca nici asa nu merge, ramane vechea solutie sa reinstalezi windows.In unele situatii virusul este hidden(ascuns), trebuie din tools-folder options-view-sa debifezi casutele in care se ascund fisierele de windows(unele). Uneori poti incerca sa redenumesti fisierul cu virus sau virusul in sine si sa il trantesti in cosul de gunoi, dar dupa cum am spus nu merge mereu, depinde de virus.Succes.

4 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

Uite aici o idee daca ii sti locatia exacta:
http://www.tutorialepc.ro/......g-zip.html
vezi cum se scot permisiunile pe un anumit fisier, asa poti sa faci si la acel virus :D

| NoKidding a răspuns:

Ia Avira Free si dai o scanare completa.

| primaru a răspuns:

Incearca avastul daca nu restarteaza hardu