| Baiattt a întrebat:

Am inceput sa fac si eu stream pe twitch si as vrea sa imi dati cateva sfaturi, informatii.
1.Am un calculator i5 2.7ghz si palca gt 950 4gbRAM ar trebui sa imi mearga bine nu?
2.Folosesc obs si am facut setarile corecte de pe youtube dar nu se vede ok si nu stiu ce sa fac.E adevarat ca 3500 bitrate e maximul permis de twitch si chiar poti primi ban daca pui mai mult sau nu?
3.Am pus chiar 10 000 bitrate si se vede perfect dar mi-a spus lumea ca se blocheaza streamu si atunci nu il pot lasa... si am incercat mai multe si doar la 5000 am ajuns sa nu se blocheze dar tot nu se vede perfect.

Cateva sugestii, idei va rog!?

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

1. Depinde in mare masura si de cum merge uploadul.
2. Cum ziceam, e foarte probabil sa tina de upload si nu de ce faci tu local.
3. Deci ce am zis mai sus e corect. Ia-ti abonament business cu upload de 50 mbps macar (nu, de la RDS chiar daca ai gigabit, uploadul in afara e de vreo 10 mbps).