| leinad a întrebat:

Am incercat sa dezarhivez jocul commander keen dar nu merge iar citeodata nici macar downloadat.de ce? multumesc!

Răspuns Câştigător
| viorel2c a răspuns:

Vezi ca ele vin de obicei in arhive de 50 Mb care la randul lor sunt arhivate.Trebuie sa muncesti un pic-sa faci dubla dezarhivare.Pe urma, daca treci de asta jocul e in format iso. si-ti trebuie program pentru imagine gen Alcohol, Daemon Tools etc.La urma, dupa instalare trebuie sa-i dai click dreapta pe cd-dvd-ul virtual-open si sa cauti crack-ul jocului. E un pic de munca dar se poate.Singura chestie ramane legalitatea.

3 răspunsuri:
assiris
| assiris a răspuns:

Probabil nu l-ai cumparat, e normal sa nu reactioneze cum vrei tu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba merge ca am incercat eu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Commander Keen e un joc MS-DOS, si nu prea se poate rula pe Windows XP, Vista, 7. Exista un emulator MS-DOS anume DOSBox. Cu acest program se poate face jocul sa mearga