| DomnulPoliticos a întrebat:

De ce Apple lansează același telefon in fiecare an? In cat timp vor ajunge la nivelul celor de la Samsung?

Răspuns Câştigător
| Florian80 a răspuns:

Ani lumina.doar reclama goala si tehnologie mult ramasa in urma evident marketata la suprapret. Faptul ca isi cumpara displayurile.de la Samsung spune cam tot.Personal nu as lua minciuna Apple in viata asta!

| DomnulPoliticos explică (pentru Florian80):

Nu stiam de faza cu display

| Florian80 a răspuns (pentru DomnulPoliticos):

Afli acum.

| newaccountbye a răspuns (pentru Florian80):

Vulpea când nu ajunge la struguri ce zice? Cumva ca sunt acrii?

| Florian80 a răspuns (pentru newaccountbye):

Nu in cazul meu! Si daca l as castiga gratis.l as vinde a doua zi

| Saicoth a răspuns (pentru Florian80):

Ani lumina este distanta nu timp.

| Florian80 a răspuns (pentru Saicoth):

Mai conteaza?

16 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Este vechiul razboi diesel vs.benzina sau turbo benzina vs electric mai nou happy
Mie imi vine sa rad de asa zisele versus!
Apple si Samsung sunt 2 giganti tehnologici, Apple foloseste o anumita arhitectura in timp ce Samsung e pe "androidul" pe care-l foloseste "toata lumea". Nu se rezuma doar la acest aspect un smartphone este evident.
Ambele societati sunt un real succes.
Asa ca sa zicem care e peste cine, nu stiu.
Multi ani Apple au fost cea mai bine cotata companie la Bursa mondiala...cu toate acestea Samsung nu sunt mai prejos nici in vanzari nici in know-how.
Eu fiind un fan Samsung am detinut multe modele S noi de la ei, insa nu uitati Apple a adus multa inovatie printre > primele PC-uri au fost inventate de ei si chiar smartphonurile actuale sunt "copiate" dupa iphone, deci nu are pe cine sa mai ajunga Apple sau sa intreca, totul tine de vanzari care se vad pe trimestre, uneori mai bune alteori mai scazute.
Mie nu-mi place ca produsele Apple sunt scumpe si ofera caracteristici asemanatoare cu alte branduri dar la bani mai putini, dar inteleg ca este vorba de cele mai multe ori de preferinte.
De ce as cumpara un Alienware vechi cu 2000 euro cand as putea sa imi iau un Lenovo nou la aceeasi bani? cam asa sta treaba cu alegerile fata de electronice. Unii aleg brandul altii aleg noul etc

| dullcat a răspuns:

Decat sa lanseze in fiecare an, mai bine s-ar trezi toti la realitate si ar alege sa lanseze la doi ani.E penibil sa lauzi un telefon care este aproape identic cu modelul actual.Totul e doar marketing si prosteala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că mulți oameni îl cumpără.

| newaccountbye a răspuns:

Sunt deja peste nivelul celor de la Samsung.
Cei care ridicați atât de mult brand-ul Samsung, spuneti-mi ce dotări mai bune are! happy

| newaccountbye a răspuns:

Și eu înțeleg ca tot dupa Samsung tânjești… E ok atât timp cât ăla e maximul pe care poți sa îl atingi. Ce acrii sunt struguriiiiiii
crying(((, chiar tu poți confirma laughing

| Florian80 a răspuns:

Ms de funda

| DomnulPoliticos explică:

Average iPhone fanboy

| mrGri a răspuns:

Cei de la Apple se adreseaza altui tip de utilizatori. Desi alti producatori folosesc componente mai performante la telefoanele Apple compenseaza faptul ca aunt mai bine optimizate si securizate. Pentru unii utilizatori conteaza mai mult aceste aspecte.

| Florian80 a răspuns (pentru mrGri):

Se adreseaza sectorului fite fara acoperire si minte de 2 lei.

| mrGri a răspuns (pentru Florian80):

Diferenta dintre un Apple si competitorii din acelasi sector e ca iPhone-ul poate sa aiba specificatii hardware mai slabe dar sa "se descurce" cel putin la fel de bine in aplicatii, si asta fara sa vina la pachet cu bug-uri si cu probleme. Daca se insista prea mult la calitatea produsului trebuie sa se gaseasca mereu cineva sa arunce cu noroi.
Poate nu mai e acum cazul cand Apple a inceput sa piarda teren fata de competitori dar pana acum asa a fost.
Plus ca daca nu ai timp sa faci studii de piata "si sa cauti cu lumanarea" cea mai buna oferta (poate in acel timp ai mai mult de castigat decat de diferenta de pret) poti sa mergi pe incredere sa si sa iei un iPhone.