| AdamSandler a întrebat:

Am incercat sa instalez Windows 7 Home Premium pe laptop der nu merge sad
Am intrat in bios si i-am dat sa boteze de pe DVD...totu merge.imi apare ecranul cu albastru, segeata de la mouse si scrie: Setup is starting...
Si o tine asa cateva ore... dar nu imi merge
Cineva? Funda straight face

2 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Configuratia laptopului care e? Posibil sa fie busit dvd-ul...

| Allexis a răspuns:

Pune intai un cd cu Windows XP, da-i Setup, alege partitia C, unde va urma apoi sa pui Windows 7, da-i "Format using NTFS" (fara Quick). Dupa ce formateaza partitia C, lasa-l un pic pana zice "Copying files", apoi apasa pe butonul de eject de la CD-drive. Scoate CD-ul cu XP, da shut down din buton la laptop, deschide laptopul, pune CD-ul cu Windows 7 si da-i setup. Ar trebui sa mearga. Daca tot nu merge (si daca mergea setup-ul pe cd-ul cu windows XP), atunci pune alt cd cu Windows 7. Iti recomand Proffesional sau Ultimate. Home Premium e nasol tare.