| Fabyan_Toma_1995 a întrebat:

Am si eu o problema, am incercat sa-mi instalez Windows-ul (XP Sp2), problema ar fi in felul urmatot, dupa ce-i fac setarile in Bios si toate cele incepe instalarea imi apare fereastra cu,, Setup is loading..." si merge pana la,, Setup is starting Windows" iar apoi imi da o eroare,, UNMOUTABLE BOOT VOLUME". Ce sa fac? Cum sa fac sa scap de ea?

4 răspunsuri:
| AgathaRo a răspuns:

Cd-ul cu windows ai mai folosit-o si pe alte sisteme? este zgariata. Sau e ceva de incompatibilitate Sata > IDE, In mod normal trebuie sa iti dea DSoD si sa se restarteze.

| Fabyan_Toma_1995 explică (pentru AgathaRo):

Da a mai fost folosit si are si cateva zgarieturi straight face

| AgathaRo a răspuns (pentru Fabyan_Toma_1995):

Incearca sa mai scrii odata windowsul pe un cd nou, iar verifica compatibilitatea ide-sata.

Răspuns utilizator avertizat