| cristi202 a întrebat:

Am incercat sa pun niste fotografii de pe computer pe cardul de la camera foto, pentru a le putea vedea si pe camera foto. Am reusit sa le pun pe card, pe calculator imi arata ca sunt copiate pe card, cu alt dispozitiv le pot citi de pe card, insa nu si cu camera foto (cu camera pot vedea doar citeva imagini din citeva sute de imagini), si nu inteleg de ce. Ce pot face ca sa le vad pe toate? Pe ce criterii citeste camera foto imaginile, incit pe unele pot sa le vad, iar pe altele nu? Camera este un Panasonic Lumix, de 6 MP, mai veche ea, dar foarte buna. Am incercat si cu un Nikkon Coolpix 3300, proaspat achizitionat din magazin, insa cu acela nu se vede absolut nici o imagine.

4 răspunsuri:
| RS4 a răspuns:

Verifica daca au acceasi extensie cu cea a pozelor facute de aparat (posibil sa nu fie jpg), si incearca sa le copiezi nu direct pe card ci in acel director in care le pune si aparatul cand faci poze! bafta!

| cristi202 explică (pentru RS4):

Au aceeasi extensie, jpg, si le-am pus in directorul aparatului foto, si tot nu merge.

| ion933 a răspuns:

Auuu aceias denumire potii sa le schimbii denumire

| cristi202 explică (pentru ion933):

Le-am schimbat denumirile, ca sa fie cu denumiri ce le face si aparatul, insa nu merge, nu se mai vede nimic.