| bogdan324 a întrebat:

Am instalat drivere noi pentru o placa video integrata dintr-un laptop de-al meu, iar acum se misca de 10 ori mai prost in jocuri, uitati specificatiile:
Intel Pentium dual core 2. 4ghz
4gb ram ddr3
Intel HD Graphics
Windows 8 64 bit
Uitati cum mi se misca sleeping dogs inainte de a instala driverele:
http://www.youtube.com/watch?v=XzNRLXvBly8
Iar acum se misca super greu.
Sa nu aud vorbe de genu: "pai e o placa video integrata, ce ai vrea?" pentru ca mi se misca bine in jocuri inainte.
Cum fac sa ruleze iar bine? pentru ca nu stiu unde sa gasesc driverele pe care le aveam.

Răspuns Câştigător
| adybutterfly a răspuns:

Dezinstaleaza tot ce tine de cele instalate de tine!
clic pe "Start" > "Settings" > "Control Panel" > "Display" > fila "Settings"
>"Advanced".
clic pe fila "Monitor", după care clic pe "Properties"
clic pe fila "Driver" şi apoi clic pe "Update Driver...
Alegi a doua opţiune "Install from a list or..nu mai stiu cum e" şi apoi clic pe "Next".
bifeaza pe a doua Don't search. I will choose..." şi clic pe "Next
selecteaza Show compatible hardware
acum din lista ta cea mare va trebui sa gasesti modelul exct de driver pentru placa ta, daca stii modelul, daca nu descarca everest de pe h33t.com, gaseste modelul placii instaleaza-l da restart si vii cu un comentariu

1 răspuns:
| adybutterfly a răspuns:

A doua oara sa tii minte, da copy paste la ce am scris eu aici si stii ce trebuie sa faci (ps nu m-am uitat la videoclipuri)