| doraz a întrebat:

Am instalat sims 2 si acum instalez un expansion. L-am instalat cu daemon tools si acum nu stiu cum sa montez imaginea. Cand intru in cd imi apare un folder cu terminatia. iso
Ce trebuie sa fac sa montez imaginea? Va rog daca puteti sa fiti cat mai expliciti.
Multumesc

3 răspunsuri:
| InsaneDoll a răspuns:

Poi si la mine tot asa facestraight face...Cineva mi-a zis ca ori nu e compatibil Pcu` ori trebuie sa setezi o chestiehappy...

| Florynmatrix a răspuns:

Stii ce sa faci instaleaza Ultra Iso scrie pe google sper sa mearga, succes

| Bogdan_8232 a răspuns:

Acel iso despre care vorbesti este fisierul care trebuie "montat". Daemon e echivalentul virtual al unui cdrom, iar fisierul iso este echivalentul unui cd. Montarea este procedeul prin care tu bagi un cd in cdrom. Bun.
Tu trebuie sa faci cumva ca in calculator sa ai fisierul acela iso(vreau sa spun, daca este intr-o arhiva "rar" sau "zip" extrage-l cu winrar sau ce folosesti tu). daca ai facut asta ai "cd-ul".
Trebuie sa pregatesti si daemonul. Dupa ce l-ai instalat cauta setarile, si seteaza-l astfel incat sa creeze un drive, sau virtualcd(folosesc poweriso, deci nu stiu exact terminologia daemonului). Daca reuseti ar trebui ca in mycomputer sa iti apara un nou cdrom(asta e cdromul virtual).
Dupa ce ai facut toate astea, mai trebuie doar sa "bagi cd-ul". Intra in daemon, selecteaza mount si navigheaza pana la fisierul iso.(sims-ul pe care vrei sa il instalezi). dupa ce faci asta, in my computer, in acel cdrom nou ar trebui sa gasesti setup-ul.
sper ca nu te-am bagat in ceata.