| Kiduu_OaNa_1998 a întrebat:

Am instalat un routter nou,pentru ca celalalt s`a deteriorat. Totul merge ok la pc, dar cand incerc sa intru pe telefon nu mai merge. Imi cere parola, o scriu [este parola corecta, aceeasi ca la pc] iar apoi imi spune ca parola este incorecta. Ce pot sa fac?

3 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Cateodata pe langa parola mai trebuie sa alegi inca doi parametri:
-secutity type (care poate fi: Shared, wpa-personal, wpa2-personal, wpa-enterprise,...)
- enctypion type (care poate fi: TKIP sau AES )
Cel mai usor le descoperi daca verifici pe calculator; mergi la wireless, pui mous-ul pe reteaua ta si dai clik dreapta si alegi "Properties"; In Properties windows alegi "security" tab (sus); acolo mai poti sa iti revezi parola daca bifezi casuta "show..."