| andreib3 a întrebat:

Am instalat windows 8 fiind in windows7. Windows 8 e pe d iar windows 7 e pe c.Am formatat c-ul ca sa nu-mi mai apara windows 7 in ecranul de multi-inacracare dar tot imi apare.Cum fac sa dispara?
PS, Am laptop Asus k50I

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Trebuia sa instalezi Windows 8 pe partitia c:\ > La instalare te intreba daca vrei sa o faci pe curat si era gata. Acum asa va face pana reinstalezi Windowsul prin boot-are de pe DVD si stergerea ambelor partitii.

| AaNdYy a răspuns:

Trebuie sa formatezi partitiile si sa instalezi windows 8 "pe curat"... alte metode sunt mult mai grele si nici nu toate functioneaza