| justFORone a întrebat:

Am instalat windows vista si nu imi functioneaza web-ul. Am si microfon incorporat in camera si el imi functioneaza insa web-ul nu. Am instalat si driverul dupa cd-ul de la camera insa tot nu functioneaza. Ce as putea face? Camera mea este Canyon Venus USB 2.0.

Răspuns Câştigător
| cornel a răspuns:

Pentru ca e vista.nu e compatibil driverul de la web la windowsul alahappy. instaleaza-ti xp happy

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra in My Computer si vezi daca ai acolo icon-ul camerei si scris USB Video Device. Daca ai icon-ul atunci poti s-o pornesti de acolo, dand clic pe el. Daca nu-l ai inseamna ca nu este instalata si incearca asa: Start/Control Panel/Scanners and Cameras si ai icon-ul camerei, dai clic si iti intra o fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti. Succes si numai bine!

| AstaMicu a răspuns:

Poate nu este compatibil cu sistemul de operare!
Intra pe site-ul official canyon si downloadeaza de acolo driverul pentru vista!
SUCCES!

| annndaa a răspuns:

Daca ai instalat windows-ul cu webcam`u conectat posibil din cauza asta, cel mai sigur e sa dezintaslezi, stergi tot si instalezi iar.