| Jhonny18Villa a întrebat:

Am instalat Windows XP SP3 pe un PC dar nu vedea placa de rețea așa ca am vrut sa instalez alta versiune.
Am selectat partitia si când se când se copiau niște file mi-a dat o eroare ca o fila nu a putut fi copiata. Am dat enter si dupa făcea aceeași faza cu toate fisierele ( tineam enter si tot imi dădea erori )
Am dat cancel si am dat restart. Acum nu mai booteza si imi da eroare : " NTLDR is missing. Press alt ctrl del to restart " si ii dau restart si tot așa face.
Ce sa fac?!

2 răspunsuri:
| jabiilord a răspuns:

In primul rand de cele mai multe ori atunci cand intampini aceste erori este ori de la CD/DVD ori de la unitatea de CD/DVD (incearca si cu alta unitate de CD/DVD).
Faza ca nu iti vede placa de retea e pentru ca windows xp ul nu are orice driver asa ca intra pe net de la un prieten si cautati driverul placii tale de retea.
Pentru alte tutoriale uite aici un site: http://www.tutorialepc.ro

Răspuns utilizator avertizat