| KrisizZ a întrebat:

Am si eu o problema cu un Pc mai vechi. Cand il pornesc imi scrie,, NTLDR is missing, press Ctrl, Alt, Delete to restart", si nu pot face nimic. Dau funda celui ce ma ajuta. P.S., am Windows Xp

Răspuns Câştigător
| valentin75 a răspuns:

Salut! Iti faci un Hirens Boot Cd, pornesti de pe el, formatezi partitia pe care vrei sa instalezi sistemul de operare (sa fie trecuta primary). Inainte de toate astea trebuie sa scoti bateria de la bios, memoriile si placa video cateva minute (le remontezi/computerul sa fie scos din priza)! Dupa ce ai terminat...restart si pornesti de pe cd-ul de instalare! Vezi ce zice!
http://www.hirensbootcd.org/download/
https://www.google.ro/? gws_rd=ssl#q=formatare+cu+hirens+boot+cd

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Reinstaleaza Windowsul cu repartitionare (stergere completa). Aceasta operatiune ascunde eventualele sectoare defecte. Daca nu se rezolva ia-ti alt HDD.

| KodrutZ a răspuns:

Las-o pe angelica ca e saraca cu duhu'. Sectorul de boot e bulit. Poti boota de pe un disc cu XP si sa restaurezi sistemul (fdisk /mbr), sau iei si instalezi din nou, ceea ce nu recomand pe motiv de pierdere de timp fara rost...

| anonim_4396 a răspuns (pentru KodrutZ):

Haidravu rolling on the floor Ori nu stie ori face la mistolaughing

| SadBlackAngel a răspuns:

Ai selectat di bios ca pc-ul sa booteze cu hardul?

| bilopart a răspuns:

Asta e ca nu mai ai windows, trebuie sa ii pui windows, pentru ca cel vechi a cedat.

| LD_Angelica_1981 a răspuns:

Scimba haidravul

| MskDesign a răspuns (pentru LD_Angelica_1981):

Ce sa schimbe? laughing laughing laughing

| MskDesign a răspuns (pentru LD_Angelica_1981):

Reinstaleaza-ti windows-ul