| StefanCsLove a întrebat:

Am inteles ca sunt 2 feluri de ip-uri dinamic si static eu am dinamic adica se schimba de fiecare data ca intru pe net si vreau sa imi creez un server de cs iar ip-ul se schimba intruna, cum pot sa imi fac ip static?

6 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Dai la network connections >ethernet adapter >status >support>details notezi datele de acolo. apoi dai ethernet adapter proprietati. bifezi static la primele casute si completezi cu datele tale luate de la detalii. asa practic calcramane pe ultimul ip inregistrat. Sper ca a fost folositor

| virusz a răspuns:

Sa iti faci ip static nu poti dar exista o alternativa!

Downloadeaza softul de pe www.no-ip.com fa-ti un cont seateaza clientul si chiar daca ip tau se schimba player-ii se pot conecta la domeniul tau.
ex. server-cs.no-ip.com

| danny_5176 a răspuns:

Exista un program free dumit hamachi
iti faci cont, te logezi shiiti schimba ipul si ramane mereu asa

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu nu stiu cum sa il fac dinamic

| StefanCsLove explică:

Sinblade sa stii ca atunci cand dau pe network connections imi da o singura casuta cu local area connections