| Ovidiu a întrebat:

Am intrat pe un site, si de atunci de fiecare data cand pornesc calculatorul, browserul porneste singur si intra pe adresa asta: buzunar.blogsport.com (asta este adresa unde am intrat). Cred ca este SPAM. Cum indepartez acest spam sau cum fac sa nu mi se mai intample asa ceva?

15 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intra la istoric si sterge pagina respectiva si ar trebui sa nu-ti mai intre. Succes si numai bine!

| Ovidiu explică:

Nu am setat nici un home, nica. Pagina mea de start este cea pe care am pus-o eu. Pur si simplu browserul porneste singur dupa ce ia aparut pictogramele pe desktop, la adresa mentionat.

***Pagina de start este cea care am pus-o eu.***

| Ovidiu explică:

Mai oameni buni, sunteti intelesi unu cu altul:

""""Nu este vorba despre pagina de start a browserului.""""

| Ovidiu explică:

Nici unul dintre voi nu aveti dreptate. in afara de @FloriNk, care a venit cu alta idee si sa o verific.
am golit si istoria si cache-ul am reinstalat si browserul. in afara de sistemul de operare ca abia l-am instalat.

| antimulte a răspuns:

Nu este spam, probabil ti-ai setat adresa asta ca home page sau pagina de start pe romaneste.
Trebuie sa intri in setarile browserului sa o dezactivezi sau sa definesti direct un alt site ca home page.

| atoatestiitoarea a răspuns:

Nu este spam
se poate schimba astfel
la browser ai o rubrica options internet
te duci acolo si in locul adresei buzunar.blogsort.com pui ce vrei tu, de exemplu www.google.com si apoi validezi prin apasarea pe "ok"

| Sonnora a răspuns:

Depinde ce browser folostesti daca folosesti google chrome lasa-mi un pm

| crouch a răspuns:

Nu este spam. daca folosesti mozilla intra la unelte-optiuni-general si schimba pagina de start in google.ro

| 1ce a răspuns:

Intra in unelte la optiuni si o sa ai acolo pagina de start, si in loc de URL-ul care scrie acolo scrie www.google.ro!
Sper ca te-am ajutat!

| FloriNk a răspuns:

Intra in run=>msconfig=>Startup=>si debifezi google sau ceva legat de buzunar de site happy

| mariacerasela a răspuns:

Ceau cand pornesti calculatorul sau cand vrei sa deschizi google iti apare? ca sa pot sa te ajut spune-mi

| Katalyn_2761 a răspuns:

Salut...Da este un tip de spam dar il poti schimba accesand in coltul din stanga sus cauta si tu prin Options.se numea Start Page sau ceva de genu' si introdu linkul cu pagina dorita (ex: www.google.ro)

| catalin28bv a răspuns:

Si eu am aceeași problema și n-am găsit nici o rezolvare,se pare ca nimei nu știe,am încercat toate metodele de pe google, mai rămane sa formatez calculatorul, dacă găsiți vreo soluție contactați-mă și pe mine
Mulțumesc!

| Marius_Oprita_1985 a răspuns:

Singura solutie ar fi sa dezinstalezi browser-ul si cand te intreaba daca pastrezi parole si fisiere temporare sa dai stergere la toate sa nu mai ramana nici o ramasita, si sa dezinstalezi toate browserele ca daca nu, nu rezolvi nimica daca dezinstalezi doar unu dintre ele. sper ca te-am ajutat happy

| Madalyn199413 a răspuns:

Mi se intampla si mie.Cand deschid calculatorul...imi apare fara sa vreau un site: www.mucea.com. Si nu merfe faza cu start-run-msconfig, acolo nu apare nimic de google sau altceva.
Alte sugestii?