| Ioana22B a întrebat:

Am la pc mess 11 si dupa ce ies de pe el, chiar si atunci cand nu sunt deloc online imi ramane la status ultimul meu text pe care l-am pus[scrie "shared-si urmeaza status]. Cum as putea face sa dispara?

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Am zis si repet! Daca nu aveti probleme voi le cautati si faceti in asa fel incat sa aveti cate o problema la pc! Ce este rau in asta? Pot sa iti sterg de la status sa nu-ti mai apara nimic dar niciodata nu vei mai putea scrie ceva la status pentru ca stergi un registru din messenger! Parerea mea este bine asa cum scrie!

| DeyCj a răspuns:

Păi se poate face ceva dar din registru; cel puţîn pe Xp merge bine asta:
START/run/scrie „regedit"/ENTER şi apoi din foderele alea ce apar în fereastră, foldere ce sunt regiştrii windows-ului navighează la:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo\pager\profiles\userul cu cre te loghezi pe messenger\Custom Msgs
şi apoi şterge de acolo toate statusurile tale inclusiv înregistrarea aceea DND;
de exemplu :
1_DND 0x0000000(0)
1_W ''Azi a fost frumos''
1_DND 0x0000000(0)
Ceva de genu ar trebui să fie.Succese şî sper să te descurci

| Artemisia a răspuns:

Buna.
Si eu am 11 si statusul ramane si dupa ce iesi de pe mess, nu poti sa faci nimic.