| ed23tm a întrebat:

Am la pc o placa video geforce de 512 mb, cand folosesc un program care arata performanta calulculatorului imi spune ca are doar 477 de mb.
Din ce cauza?

Răspuns Câştigător
| beatleman a răspuns:

Nu, nu este o eraore de Windows. MB-iti luati(de la placa video) sunt folositi la procesarea imaginilor mai precis a megapixelilor cu care deskopul iti arata imagini.Restul 477 ai tai sunt liberi folositi pentru jocuri etc.Si procesorul ia 50 mb de la placa video. Sper ca te-am lamurit!

1 răspuns:
| CaVoU a răspuns:

Asa imi spune si mie e eroare de windows