| adsx a întrebat:

Am luat un sony ericson xperia si l-am dus la service sa mi-l de codeze. A spus ca mi-a bagat cel mai nou soft. L-am adus acasa si mergea bluetooth iar dupa ce l-am conectat la Pc nu mi-a mai mers sa active bluetooth.Imi spune ca se activeza si revine iapoi la activati.De ce face asa?
PS:nici nu scrie ca ar fi fost activat

2 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Se activeaza timp de 30 de secunde apoi se opreste singur si trebuie sa-l activezi din nou pentru ca asa sunt modelele astea noi de la SE.

| FloryBhăy a răspuns:

Asa am patit si eu. Ei bine si eu mi-am luat un Nokia e 71 si imi mergea bluetoothu l-am activat a mers...in fine... apoi la cateva zile n-a mai mers. Aceasta problema e din cauza celor care au falsificat telefoanele originale, poate ca arata el ca unul performant dar in realitate nu e decat un amarat de telefon neoriginal.Aceeasi teapa am luat si eu, nai decat sa iti iei alt telefon pentru ca nu ii vei putea sa ii faci bluetoothul.