| crina_2867 a întrebat:

Am modem de la romtelecom dar e modelul care nu are WI-FI (mic si alb) si vreau un model care are si WI-FI. Trebuie sa il platesc sau sunt ei obligati sa schimbe modemul cu cel mai nou model la cererea abonatului. (Eu asa am auzit.) Cine stie cum sa procedez si daca e gratis sau nu?
Funda :*

1 răspuns:
| MariusXP a răspuns:

Prima data trebuie sa arzi modemul adica sa pui apa pe el [cand vine ei sa nu mai vada]! Asa au facut prietenii mei!
Dupa suni la romtelecom si spui ca ti s-a ars modemul si ceri sa vina cineva sa t-il schimbe! Totul e gratuit numai daca nu cumva vrei sa dai tu mita! Funda?