| Claudiu44 a întrebat:

Am net romtelecom si vreau sa fac un server de cs si imi da ip-ul 192.168.1.2 cum pot sa il schimb gratuit fara sa sun la ei urgeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeent funda raspundeti rapid

6 răspunsuri:
| GenetiX a răspuns:

1. acela nu este IP-ul tau este un IP virtual daca vrei, ti-l aloca router-ul.
2. ce server faci tu ca la romtelecom IP-urile sunt dynamice?
3. Ai nevoie de niste NAT-uri facute in router daca vrei totusi sa insisti, un cont dyndns.org si setari in privinta ip-ului dinamic.

| Bunicu a răspuns:

Mai Clautzu ce crezi tu ca e 192.168.1.2? pffff Ip de statie DHCP(Dynamic Host Configuration Protocol). Adica Ip interior.Nu e Ip care il vad cei ce se logheaza la serverul tau.Ip tau e de fapt altu.si e dinamic. sau static. Depinde ce net ai(de 4 sau de 6 mega) si mai depinde si daca ai solicitat ip static.Ca sa faci server CS trebuie sa ai Ip static. adica acelasi. Deci 2 variante. Suna la RTC si intreaba daca ai static sau dinamic. daca ai dinamic solicita static.contra unei taxe cred. Daca ai static scrie pe google "my ip" si il vei afla. acela e ip ul tau principal.nu ce ai scris tu. hai bafta!

| RainDrop a răspuns:

I.P.-ul nu se poate schimba, cel putin eu asa stiu.

| Claudiu44 explică:

E dinamyc

| DeathReaper a răspuns:

Urmareste tutorialul asta acest om face cel mai bun om de facut tutoriale il gasesti si pe cs-gothic.ro daca vrei sa il mai cezi scrie pe youtube MrEroarePC http://www.youtube.com/......ttp?/watch please funda

| Axellexa a răspuns:

Http://bitzaalex.webs.com/ intri aici dai la forum trick si gasesti acolo cum se face :)