| sorin09 a întrebat:

mi-am facu ip static am cerut la romtelecom dar nu mi s-a schimbat acel din run ala 192.168.1.2 eu pe ala vreau sa il schimb daca stie cineva dau funda

Răspuns Câştigător
| R0MW4LD a răspuns:

Daca folosesti un router e recomandabil sa te conectezi direct sau sa-ti forwardezi routerul. Daca nu folosesti un router forwardeaza-ti porturile pe care iti vor rula serverele de minecraft si/sau cs.

2 răspunsuri:
| R0MW4LD a răspuns:

192.168.1.2 este adresa ta locala. Intra pe google si scrie ''my ip''. Google te va lumina in privinta IP-ului pe care il folosesti momentan.

| sorin09 explică (pentru R0MW4LD):

Da dar mie imi trebuei ca sa fac sv de minecraft sau cs stiu foarte bine sa fac sv dar nu merge ca imi da ip 192.168.1.2 cei de la rds nu au asa

| R0MW4LD a răspuns (pentru sorin09):

Daca folosesti un router e recomandabil sa te conectezi direct sau sa-ti forwardezi routerul. Daca nu folosesti un router forwardeaza-ti porturile pe care iti vor rula serverele de minecraft si/sau cs.