| Irina_1467 a întrebat:

Am nevoie de ajutorul vostru. Am un laptop Acer pe care l-am cumparat vara asta si de un timp mi se incarca foarte greu cand il pornesc,, trebuie sa astept uneori 10-15 minute. Ce pot face?; s

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ai facut si tu vreo optimizare de sistem cu vreun utilitar? Advanced System Care sau TuneUp Utilities? Ai curatat HDD, registrii de erori? Ai verificat ce programe pornesc o data cu windows-ul?

uite aici un utilitar cu interfata in limba romana in varianta full registered :
http://romania-inedit.3xforum.ro/......ro_V3_7_3/
Dupa lansare program da un clik pe GRIJA!

si apoi Cum scapi de aplicatiile care pornesc o data cu Windows-ul?
1. Le poti inlatura din Start / Programs / Startup
2. Ruleaza regedit sau alt editor de registri si cauta-le in HKEY_LOCAL_MACHINE \ SOFTWARE \ Microsoft \ Windows \ CurrentVersion \ Run
3. Sau apasa Start -> Run si scrie MSCONFIG. Pentru inlaturarea lor debifeaza aplicatiile care vrei sa nu mai ruleze la pornirea calculatorului.
Exista si un programel cu care poti alege ce anume sa porneasca si ce nu o data cu rularea Windows-ului. Acesta se numeste Startup Control Panel, versiunea 2.8 si il gasesti aici http://download.cnet.com/......39330.html 1
Da un restart si vezi daca mai porneste greu! Bafta!

| Robert a răspuns:

Formateaza windowsul.

| CeViata a răspuns:

Schimba windowsul cu windows 7 e cel mai bun nici nu ii trebuie anti virus. si mie mi se intamplase si mi-am schimbat windowsul si nu am mai avut probleme