| Mihaela0107 a întrebat:

Buna tuturor am nevoie de ajutorul vostru in alegerea unui laptop pentru streaming cu configuratie buna, foarte buna sa pot intra pe 3 situri in acelasi timp am avut un Acer dar mi s-a defectat si era slab pentru ce aveam eu nevoie deci in nici un caz nu mai vreau marca respectiva, mi-a atras atentia acest laptop Laptop Asus X550LDV
dar nu stiu cat e de bun, are cineva? cum e? nu stiu cat de buna e marca Asus, imi trebuie unul sa ma tina cativa ani si sa fie ok sa nu mearga sacadat webul pe situri sau sa se blocheze etc....si sa nu fie foarte scump, am un buget de maxim 27 mil, va rog este o intrebare cat se poate de serioasa si vreau sa il cumpar cat mai repede,astept sugestii, linkuri, etc va rog! dau funda! Multumesc frumos tuturor pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Daca vrei sa te tina, iti iei calculator, nu prostie de laptop! La banii aia iti faci super calculator! Sau calculatoare dedicate pentru streaming si heavy-work:

http://www.epasystems.ro/......e-e3-1225/

http://www.epasystems.ro/......eon-e5620/

5 răspunsuri:
| AdrenalinTm a răspuns:

Pentru streming nu merita sa iti iei un laptop o sa te tina destul de putin, mai bine iti iei un desktop sau poti sa iti alegi tu piesele orice letop ai lua sar strica pentru ca nu sunt facute pentru a lucra non stop
iti faci un pc low power (tear ajuta un socket 1150)pentru ca deocamdata sun procesoarele cu cel mai mic consum la performante destul de mari

| AdrenalinTm a răspuns (pentru AdrenalinTm):

Si te-as putea ajuta sa il construiesti numa sa-mi spui pentru ce ai nevoie exact

| gheorghe69 a răspuns:

Nu lua laptop pentru streaming. nu sunt facute sa mearga non stop.

| Mihaela0107 explică:

Si ce desktop ar fi ok? am vazut unul pe ebay second la 150 lire Dell, procesor Intel, etc garantie 1 an...sunt indecisa pentru ca vreau sa il folosesc 12 h pe zi si nu vreau sa se strice repede...

| Mihaela0107 explică:

Ciao, am gasit in Anglia unde locuiesc acum la 300 lire desktop HP nou are procesor i5 3.40 ghz, 8 gb ram, 1tb hard ce ziceti merge pentru streaming e ok? i7 e destul de scump sa-l iau nou ma gandeam daca ar fi bun pentru streaming si acest i5..multumesc