| LeiAdrian a întrebat:

Am nevoie de un antivirus pentru calculator. Mi s-a spus ca AVG este mai bun. Cum se instaleaza un antivirus? Ce trebuie sa fac?

Răspuns Câştigător
10 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Îti recomand să încerci cu 3 programe gratuite: antivirusul avast! 6 free (Avira 2011 free ori AVG 2011 free), Malwarebytes’ Anti-Malware şi un firewall dintre ZoneAlarm ori Comodo Firewall. Împreună sunt la fel de bune ca un program antivirus cu licenţă şi n-ai treabă cu activarea. Pe toate le poţi descarca de pe site-urile oficiale si le instalezi, la fel ca orice alt program, este usor. Succes şi numai bine!

| sltlp a răspuns:

Aualeu, voi muriti cu nodul de gat, sa va spanzurati cu el, cand vedeti ca nu e chiar primul. Adevarul e ca mai toti antivirusii populari sunt cam la fel de puternici. Ca sa il instalezi nu trebuie decat sa il descarci, sa te asiguri ca nu mai ai alt antivirus instalati si dai next, accept termenii... next... finish; restart si gata.Sper ca te-am ajutat. Apropo, avg are versiunea free, deci nu te vei chinui cu activar si alte prosti. Legat de Avira, cred ca si el este un antivirus super, mai ales daca ai calculatorul mai slabut, deoarece avira consuma putine resurse.

| mgtow a răspuns:

AVG nu e bun de nimic ci mai multi virusi aduce. Eu it irecomand sa descarci un antivirus de aici:http://www.microsoft.com/ro-ro/security_essentials/default.aspx

| express11 a răspuns:

Kaspersky; norton; descarci dupa ce-l cauti pe google,descarci exe,dupa ce-l descarci dp site dai click pe exe, run, si se incarca singur.antivirusul vechi il stergi, din control panel-add or remove programs-remove.

Răspuns utilizator avertizat
| YouAreTheBest a răspuns:

Citesti si urmezi instructiunea... pina il instalez...e foarte simplu! happy

Răspuns utilizator avertizat
| yonutz96 a răspuns:

Amice nu e bun Avg cele mai bune sunt nod32 si nortonwinking funda?big grin

| claudia0204 a răspuns:

Da-i install geniulelaughing

| xhaxor a răspuns:

1. Antivirusul il iei de aici http://download.cnet.com/......20142.html
2.Dublu click pe ce ai descarcat, Run, dai next, next pana la finish si gata. Daca nu te pricepi cheama si tu pe cineva care stie ca nu e mare greutate sa instalezi un antivirus.